top of page
Foto_O-nas_1.png

o nás

Pohyb je základní lidskou potřebou. Mottem našeho studia je naučit Vás vnímat a zapojovat Vaše tělo v každodenním životě i při aktivním sportování tak, aby fungovalo v harmonii a bez bolesti. Učíme naše klienty správnému dechovému vzorci, držení těla a pohybovým návykům, které pak slouží nejen jako prevence bolestí zad, ale např. u sportovců mnohdy pomohou k celkovému zvýšení fyzické kondice. Tělo nahlížíme jako celek, a proto naši praxi nepodřizujeme jediné metodě, naopak čerpáme z celé škály pohybových konceptů.

zluty_tvar.png
post-rehabilitační

Post-rehabilitační péče

Potýkáte se s konkrétním zdravotním problémem, skončila Vám rehabilitace a nevíte kam dál?

Usilujeme o plynulé navázání na rehabilitační péči, její rozvíjení a trvalé zakotvení pozměněných pohybových návyků do života každého jednotlivce. Tato kontinuita zvyšuje pravděpodobnost napravení a snižuje pravděpodobnost navrácení původního zdravotního problému.

Foto_O-nas_2.png
prevnce a kondice
Foto_O-nas_3.png

Prevence a kondice

Naše tělo bylo stvořeno k pohybu. Když ho používáme správně, je flexibilní, mobilní a silné.

V rámci programu „Prevence a kondice“ Vás naučíme, jak optimálně oživit a rozvíjet tyto tři základní vlastnosti těla. Zažijete a osvojíte si, jak obyčejná změna držení těla dokáže změnit Vaše fungování v každodenním životě, a tím eliminovat možnost vzniku chronických obtíží.

lektorky

petra
Foto_O-nas_4.png

Petra Brožová

Jako dítě tělocvikářů jsem v raném věku okusila širokou škálu sportovních odvětví, převážně dynamických. Teprve postupné zrání a posléze mateřství mě naučily naslouchat svému tělu a přirozeně s tím přišla i touha zpomalit. 

 

Pilates Clinic mě oslovil právě proto, že v sobě spojuje nejen umění vnímat sebe sama a zklidnění, ale především citelné a viditelné změny tělesné schránky. Osobně mi pomohl odstranit vleklé bolesti - od mládí se potýkám se skoliózou a problémy s kyčlemi - a okamžitě mi bylo jasné, že musím toto “know-how” předávat dál. Zas a znovu mě přivádí k úžasu, jak málo stačí k tomu, abychom se fyzicky, potažmo psychicky, cítili lépe.

 

Neustálým hnacím motorem pak pro mě je objevování souvislostí fungování lidského těla, stejně tak jako pátrání po příčinách, pokud něco fungovat přestane. Možnost předávat nejnovější poznatky o pohybu veřejnosti mě naplňuje a tvrzení „práce je mým koníčkem“ v mém případě platí stoprocentně.

Specializace:

Pilates Clinic, Zdravá záda, DNS, běžecká příprava, individuální lekce vedeny i v angličtině

reference

Marta Moravcová, 42 let

Cvičení s Péťou a díky její velké trpělivosti, se podařilo upravit moje svalové disbalance. Začaly jsme společně měnit pohybové návyky, což přineslo velkou úlevu mým kloubům a postupné zesílení svalů. Přestala mě bolet kolena a ramena a můžu zase dělat sporty, co mě baví, bez omezení.

cerveny_tvar.png
vlasta
modry_tvar.png

Vlasta Litvínová

Ve škole mě bavila hlavně biologie člověka, a proto jsem původně chtěla studovat medicínu. Přestože jsem nakonec dala přednost biologii a jazykům, které jsem několik let vyučovala, fascinace lidským tělem a touha pomáhat ve mně zůstala.

 

Před osmi lety jsem začala chodit na lekce Pilates a poznala benefity, které toto cvičení přináší. V roce 2018 jsem se stala instruktorkou Pilates a zároveň jsem se začala věnovat SM systému. Ten mě zaujal nejen svou jednoduchostí, ale především dobrými výsledky při řešení zdravotních problémů se zády.

 

Mám radost, když vidím, že se klienti po cvičení cítí lépe, že dělají pokroky a zbavují se svých dlouhodobých problémů a bolestí. Úspěchy klientů jsou pro mě největší odměnou a také hnací silou, abych se sama dále vzdělávala a pronikala více do tajů lidského těla a zdravého pohybu.

Specializace:

SM systém, Pilates Clinic, individuální lekce vedeny i v němčině

Foto_O-nas_5.png

reference

Ludmila Bártíková, 41 let

Začala jsem cvičit s cílem zpevnit tělo, především jeho střed.

Pro individuální lekce jsem si vybrala Vlastu, protože mě zaujal její příběh. Vlasta se na lekce pečlivě připravuje a je vidět, že se ve svém oboru stále vzdělává. Využíváme různé cvičební pomůcky a zaměřujeme se vždy na jinou část těla. Každá hodina je jiná, zároveň ale na sebe lekce moc hezky navazují. Vlasta velmi pečlivě zohledňuje mou aktuální kondici a vede cvičení tak, abych postupně posilovala komplexně celé tělo. A to se i daří.

Cvičení s Vlastou je skvělé a vřele její lekce doporučuji.

bottom of page